RSS
 

Kvaliteedijuhtimine kui usulahk

26 Feb

Veigo Kell kuulutas oma blogis Ahto Tihkani usuhulluks. Blogi artikkel ise asub siin: http://goo.gl/6s8FL. Päris põnev.

Selle väga lühikese sõnavõtu põhjal võib ainult üsna kaudselt aimata, mida Ahto Tihkan öelda tahtis. Ma pean siiski möönma, et see mis kirja pandi ja avaldati on oma kõlalt võib olla tõesti Vahitornilik. Samas on seal oma tõde sees. Ma isegi ei viitsi hakata ära arvama, mida täpselt Ahto Tihkan mõtles.

Ma kujutan ette, et ta mõtles arenguid ettevõtte sotsiaalse vastutuse arendamisel. Võimalik, et pidas silmas keskkonnajuhtimise süsteemide mõju. Ka võimalik, et ta mõtles kvaliteedijuhtimise üldise filosoofia mõju – kui seda korralikult teha ja mitte lihtsalt sertifikaadi saamiseks, siis on kindel, et töötajate rahulolu oma tööga kasvab. Või siis hinnast, mida tegelikult makstakse viletsa kvaliteedi eest. Kõik need on eraldi pikemad teemad, mis võeti lühidalt kokku ja nüüd tembeldati usuhulluseks.

Tegelikult väga vahet ei olegi. Lõppeks me kuulume kõik mingisse sekti – kes kvaliteedijuhtimise sekti, kes sellesse sekti mis kvaliteedijuhtimise sekti ei kuulu.

Sarnased postitused:

 
2 Comments

Posted in Muud

 

Tags: ,

Leave a Reply

 

 
 1. Veigo Kell

  27 February, 2011 at 7:01 pm

  Tänan tähelepanu eest, aga täpsuse huvides märgiks, et ma ei ole Ahto Tihkanit usuhulluks nimetanud. Ma ei nimetanud teda üldse mitte kuidagi. Ma kommenteerisin ainult sõnumit.

  See oli niivõrd ehe näide, kuidas vinti üle keerates on liigagi lihtne saavutada soovitule täpselt vastupidine tulemus. Küsimus pole siinkohal ju kvaliteedijuhtimises. Selle asemel oleks võinud olla ükskõik mis. Jutt on oma sõnumi kommunikeerimisest. Valides kommunikatsiooniks Vahitorni stiili, on sõnumi vastuvõtjate polariseerimine sisuliselt paratamatu.

    (Quote)

   
 2. Kaarel

  27 February, 2011 at 9:55 pm

  Ma lugesin su artikli veelkord läbi. Omamoodi on sul õigus – see tekst, mis ära trükiti oli paraku Vahitornilik. Ma just mõtlesin, mida tegelikult öeldi ja mis kirja pandi.

  Samas on võimalik ka, et Ahto Tihkan jättiski suurema osa ütlemata ja hüppas mitu sammu ette. Nii või naa, kui eesmärgiks oli kvaliteedijuhtimist promoda, siis see ei ole parim müügitekst.

    (Quote)