RSS
 

5 põhjust miks meeskonnatöö on vajalik

02 Nov

Kvaliteedijuhtimise süsteemi toimimiseks peab toimuma kõigi inimeste kaasamine. Asi pole tegelikult mingi standardi nõudes ega ka selles, et keegi nagu nõuaks. Meeskonna kaasamine PDCA tsükli igas faasis on tegelikult vältimatu kui tahad mingeid tulemusi näha. Veider aga nii see on. Miks?

  1. Võimalus arvestada paljude detailidega. Üks inimene, ükskõik kui tark, ei tea protsessi kõiki nüansse. Ma pean ausalt tunnistama, et olen rohkem kui korra selle reha otsa astunud. Tihtipeale tunduvad asjad lihtsad ja loogilised ning see tekitab mulje, et mis seal siis ära ei ole. Michael Jordanit vaadates näib korvpall väga lihtsa mänguna. Ise palli põrgatades on pats-pats ja pall põõsas.  Asjad ei ole ilmtingimata keerulised, kuid seal on alati nüansse, mis mängivad väga olulist rolli. Meeskonna kaasamine probleemi lahendamise kõige varasematesse faasidesse on lihtsaim võimalus need nüansid juba planeerimisel arvesse võtta.
  2. Elluviimise kiirus ja põhjalikkus. Üksi mingit plaani pidades saab plaanide hilisem elluviimine olema küllaltki keeruline. Su plaan on tõenäoliselt vildakas ja kõiki olulisi nüannse mittearvestav (vt eelmist punkti) ning jätab sind hiljem raskete valikute ette.
  3. Töörahulolu. Töötajate rahuolu oma tööga on kardinaalselt erinev kui kasutatakse meeskonnapõhiseid probleemi lahendamise meetodeid või kui lihtsalt öeldakse, et nüüd tehakse siin firmas seda asja NIIMOODI. Töötajate arvamusest asjast aga sõltub see, kas tehakse midagi erakordset või läheb nii nagu alati.
  4. Läbipaistvuse tekitamine. Meeskonna kaasamine loob eelduse uute probleemide nähtavaks muutmisele. Paljud probleemid on organisatsioonis peidus. Keegi rääkida neist enam ei viitsi, nagunii midagi ei muutu. Võib-olla kunagi keegi veel proovis aga ei tulnud välja. Näidates töötajatele nii seda, et probleemidega tegelemine on oluline, kui ka õpetades mooduseid kuidas nendega toime tulla, võid sa saavutada suuri asju.
  5. Sa õpid ise väga palju ja märksa kiiremini. Meeskonnatöö eeldab seda, et õpetad oma meeskonnale uusi asju. Pole paremat moodust ise õppida kui teisi õpetada. Meeskonnatöö on seega sinu parim võimalus ise kiiresti areneda. Õpi selgeks sinu jaoks uus probleemi lahendamise meetod ning õpeta see edasi. Loe, uuri ja proovi kohe järele.


Meeskonnatöö on see, mis reaalselt toob sulle tulemusi. Vahet pole kui geniaalne sa oled, vahet pole milliseid tehnikaid ja meetodeid sa valdad, resultaadid jäävad kesiseks senikaua kuni sa ignoreerid oma meeskonda. Veider on seegi, et isegi siis, kui sa üksi suudad parema plaani välja töötada kui su meeskond, annab parema lõpptulemuse siiski viletsam plaan, mille sa oled koos tiimiga kokku pannud.

Sarnased postitused:

 
 

Tags:

Leave a Reply